رول بولت ورق

توسطمدیریت

رول بولت ورق

استفاده از ورق و بولت

از لحاظ ظاهری رول بولت در مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله دارای قسمت های پیچیده ای نیست. در واقع این ابزار از یک پیچ با دو سر متفاوت که یک سر آن مخروطی شکل است و یک محفظه استوانه‌ای فلزی چاکدار در بهسازی لرزه ای سازه و تقویت تیر بتنی به همراه واشر تشکیل شده است.

رول بولت در مقاوم سازی با شاتکریت یکی از لوازم پرمصرف در اتصال دادن اجسام مختلف به بتن و مصالح مشابه است. رول بولت یا انکر بولت به دلیل شکل ساختاری و نحوه نصب، سبب ایجاد اتصال بسیار محکم و مقاومی در مقاوم سازی با کامپوزیت ‌بین اجسام و سازه های مختلف نظیر ستون ها یا دستگاه های صنعتی به بتن، آجر یا سنگ در مقاوم سازی با اف ار پی می‌شود.

به طور کلی از رول بولت‌ها برای اتصال سایر اجسام به بستر استفاده می‌شود. این موضوع در مقاوم سازی به روش دیوار برشی کاربرد بسیار زیادی در صنعت و ساختمان‌ سازی دارد. اما نحوه استفاده از رول بولت در مقاوم سازی با ژاکت بتنی بر روی کاربرد آن تاثیر می‌گذارد.

لغات انکر بولت و رول بولت اغلب به جای هم استفاده می ‌شوند که کار صحیحی نیست. انکر بولت در بتن در واقع همه انواع کاشت انکر بولت را چه شیمیایی و چه مکانیکی در مقاوم سازی نما در بر می‌ گیرد.

رول بولت در فونداسیون هم همان نوعی از انکر بولت های مکانیکی به ‌شمار می ‌رود که توضیح آن در مقاله آورده شده است. ولی به طور کلی انکر بولت مکانیکی لرزه ای به نوعی که شبیه به حرف L است اطلاق می‌ شود.

در انجام اجرای کاشت رول بولت فونداسیون سوله باید نهایت دقت لازم انجام شود تا موقع نصب سوله مشکی در به هم رسیدن اعضای سوله بوجود نیاید. یکی از مهمترین کارها در رابطه با اجرای فونداسیون سوله بولت گذاری می باشد.

انواع بولت چیست؟

  • استاد بولت پیچ و مهره
  • یو بولت
  • هنگر بولت
  • رول بولت
  • آی بولت

قطر و عمق انکر بولت و رول بولت بر اساس فاصله انکر بولت‌ ها در مقاوم سازی دال بتنی از همدیگر، دلیل نصب و اجرای انکر بولت، سوراخ ‌های موجود بر مصالح پایه و تجهیزات نصب کننده انکر بولت در بتن تعیین می ‌شود. لازم به ذکر است که عمق کاشت انکر بولت رابطه مستقیم با میزان و نوع باربری دارد.

هر نوع از انکر بولت‌ ها با توجه به نوع، میزان بار، عمق کاشت و غیره می ‌بایست در فاصله خاصی از هم قرار بگیرند و همچنین فاصله هر کاشت انکر بولت از لبه مصالح متفاوت بوده و بستگی به نوع مصالح و انوع انکر بولت مکانیکی دارد.

به طور کلی بارهایی که به انکربولت با رول بولت در مقاوم سازی با مهاربند وارد می‌ شوند به دو دسته بارهای استاتیکی و بارهای دینامیکی تقسیم می ‌گردند.

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

مستقیم با مدیریت