مزایای مقاوم سازی با ژاکت فلزی

توسطمدیریت

مزایای مقاوم سازی با ژاکت فلزی

مزایای مقاوم سازی با ژاکت فلزی چیست؟

در روش مقاوم سازی سازه های بتنی با استفاده از ژاکت فولادی می توانیم به مزایای بسیاری اشاره کنیم. مزیت های مربوط به استفاده از ژاکت فولادی در مقاوم سازی خاک زیر پی بسیار زیاد است که بهره بردن از آن را نسبت به سایر روشهای مقاوم سازی پی افزایش می دهد:

  • سهولت در اجرا در مقاوم سازی اسکلت بتنی
  • افزایش شدید مقاومت مورد نیاز در سازه مورد نظر در انواع روشهای مقاوم سازی ساختمان
  • گزینه مناسب برای پوشش دادن بتن در ستون ها در تقویت تیر بتنی با ورق فولادی
  • در مقاوم سازی با ژاکت فولادی امکان اصلاح اغلب مشکلات سازه ای در قابهای بتنی در مقاوم سازی با frp
  • در مقاوم سازی با ژاکت فولادی نیاز به قالب بندی نیست
  • مقاوم سازی بافت فرسوده ژاکت فولادی در یک قسمت از سازه امکان پذیر بوده و به مقاوم سازی فونداسیون تا طبقه تعیین‌شده نیاز نیست
  • عدم ایجاد مشکلات معماری در مقاوم سازی با دیوار برشی کمتر است

در ساخت و ساز تقویت ستون بتنی و تقویت تیر بتنی بر عهده مقاوم سازی با ژاکت فلزی می باشد. این روش میتواند به سه دسته دورپیچ، نواری و یا موضعی انجام شود. البته لازم به ذکر است که هیچ کدام از انواع مقاوم سازی ساختمان دارای همه مزیت ها و یا معایب ها نبوده و هر یک معایب و مزایای منحصر به فرد خودش را دارد که کارفرما با توجه به نوع پروژه و هزینه در دسترس باید جهت مقاوم سازی اقدام نمایند. ژاکت فلزی میتواند در مقاوم سازی سازه های بتنی مثل تیر و ستون و غیره به کار رود و یا میتوان از ژاکت فلزی به عنوان یک روش کلی در مقاوم سازی ساختمان استفاده کرد.

اگر در تقویت تیرها و تقویت ستون ها از نظر شکل پذیری مشکلی باشد می توان از روش مقاوم سازی با استفاده از ژاکت فولادی استفاده کرد و اگر هدف فقط افزایش مقاومت برشی در سازه باشد میتوان از یک نوار فولادی بهره برد.

همچنین می‌توانیم از مقاوم سازی سازه با ژاکت فولادی جهت انتقال نیروی بادبند به پایین استفاده کنیم.

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

مستقیم با مدیریت