کاشت میلگرد چیست؟

توسطمدیریت

کاشت میلگرد چیست؟

کاشت میلگرد در بتن چیست؟

آرماتور بندی و بتن ریزی عملیاتی هستند که در واقع به آن ها کاشت میلگرد گفته می شود به شکلی که جهت تقویت ، اصلاح ابعادی و یا افزودن عضوی جدید به سازه بتنی موجود استفاده می شود. در کلیه مقاطع بتنی با ضخامت های مختلف چسب کاشت میلگرد پیمانکار قابل اجرا است.

یکی از مهمترین تحولات در ساخت و ساز سازه های بتنی اتصال بتن جدید به قدیم با کمک چسب کاشت میلگرد در بتن و اتصال اجزا و سازه های فولادی به سازه های بتنی موجود با استفاده از چسب کاشت آرماتور و کاشت بولت می باشد.

کاشت میلگرد هیلتی به حفاری روی بتن ، سنگ دیواری و سایر بسترها و سپس تزریق چسب کاشت میلگرد و چسب لنگر با مقاومت بالا اطلاق می شود.

کاشت میلگرد در فونداسیون نوعی فناوری تقویت کننده پس از لنگر در ساختار فعلی مهندسی تقویت لرزه ای است، استفاده از کاشت رول بولت در بتن گزینه خوبی برای لنگر انداختن و بارگیری بار سنگین است.

چسب کاشت شیمیایی میلگرد یک چسب ژله ای با دامنه کاربرد زیاد که در هنگام سخت شدن فاقد جمع شدگی و اتصال بسیار عالی به مصالح ساختمانی ایجاد می کند. چسب کاشت میلگرد اپوکسی سریع سخت می شود و پایداری مکانیکی و شیمیایی چسب کاشت میلگرد هیلتی بسیار خوب است. این ویژگی های چسب کاشت میلگرد باعث مصرف آن در بسیاری از کارهای اجرایی از جمله موارد زیر است:

  • چسباندن نوار و ورقهای کامپوزیتی بر روی بتن ، فولاد ، چوب ، سنگ و دیگر مصالح ساختمانی با روش کاشت بولت شیمیایی
  • اتصال سازهای صفحه‌ های فولادی با کاشت میلگرد با چسب بتن به بتن ، چوب و سایر مصالح ساختمانی
  • استفاده از چسب اپوکسی دو جزئی در تعمیر سطوح بتنی آسیب دیده و پر کردن حفره های سطحی
  • کاشت میلگرد و پیچ در بتن
  • چسب کاشت میلگرد کامپوزیتی می‌تواند به عنوان چسب پرکننده فضاهای خالی استفاده شود
  • چسب کاشت رول بولت به عنوان لایه تسطیح کننده و زیر سازی برای مقاوم سازی سطحی به کار برده می شود

انواع چسب و خمیر کاشت آرماتور و بولت در بتن دسته چسب های رزینی دوجزئی و چسب های رزینی سه جزئی و چسب های کاشت آرماتور پایه سیمانی تقسیم بندی می شوند.

یک چسب کاشت مناسب چسبی است که بتوان از آن در سطوح عمودی و افقی استفاده کرد. چسب کاشت بولت در فونداسیون قابل استفاده در بتن های ترک دار و بدون ترک ، دارای تاییدیه های بین المللی ، قابل استفاده در شرایط متفاوت بتن و سوراخ در حالت های خشک و مرطوب ، زمان کارکرد مناسب جهت فراهم بودن فرصت کافی برای کاربر جهت نصب ، زمان گیرایی و یا کیورینگ پایین جهت اعمال بار بر روی کاشت میلگرد ، طول عمر بالا و دارای تاریخ مصرف کافی ، مناسبت سوراخهای کر گرفته شده ، قابل استفاده و عمل آوری در هوای زیر صفر و مقاوم در برابر حرارت ناشی از آتش سوزی با استفاده از خمیر کاشت میلگرد هیلتی.

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

مستقیم با مدیریت